ekip-lalehazar

Lale Hazar

Kurucu Ortak

Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu olan Lale Hazar, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünü bitirdikten sonra özel okullarda genel müdür yardımcılığı, İngilizce öğretmenliği ve eğitici eğitmenliği yapmıştır. 44 yıldır eğitimin içinde olan Hazar, bu süre zarfında farklı öğrenen çocuklara yönelik araştırma ve çalışmalarda bulunmuştur.

Uluslararası eğitim programları ve okul geliştirme programları üzerine çalışmalarını sürdüren Hazar, “Sosyal Duygusal Öğrenme” yaklaşımının temel programlarından biri olan School-Wide Positive Behavior Intervensions and Supports’un Türkiye’deki temsilciliğini aldıktan sonra, sosyal duygusal öğrenme üzerine yoğunlaşmıştır. Bu kapsamda, uzun yıllar ulusal ve uluslararası eğitim projeleri gerçekleştirmiştir. Ayrıca son 4 yıldır Milli Eğitim Müdürlükleri ile ortak “Olumlu Yaklaşım, Olumlu Okul İklimi” ve “Sosyal Uyum” projeleri yürütmektedir.

Uluslararası platformlarda Sosyal Uyum ve Sosyal Duygusal Öğrenme konusunda konuşmacı ve panelist olarak yer alan eğitimci, çalışmalarını halen üyesi olduğu Association of Positive Behavior Support – APBS, PBS – Europe, Act-NOW, Turkish & German Initiative, Saltzburg Global & British Council’de sürdürmekte; bu bağlamda, kurucusu olduğu PREP ve ODGEDER Derneklerinde proje çalışmaları da gerçekleştirmektedir. Lale Hazar, 21.yüzyılın temel gereksinimi olan Sosyal Duygusal Öğrenme (Social Emotional Learning) felsefesi temelinde kurguladığı, birikim ve deneyimleriyle biçimlendirdiği eğitim programlarıyla “Education Design College Anaokulu ve İlkokulu”nu kurarak eğitimde yeniliklere öncü olmaya devam etmektedir.

Hazar, evli ve 2 çocuk sahibidir.

ekip-tanjuyildirim

Tanju Yıldırım

Kurucu Ortak

Multidisipliner bir sanatçı olan Tanju Yıldırım, İstanbul Üniversitesi Opera Bölümü yüksek lisans mezunu olup uzun yıllar müzik, dans ve tiyatro alanlarında çalışmalarda bulunmakla birlikte, eğitimci ve eğitici eğitimcisi kimliği ile “Sosyal Duygusal Öğrenme” becerilerini geliştirmek üzere sanatçı kimliğini de kullanarak eğitim programları & müfredatı tasarlama ve uygulama yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 yılında Lale Hazar ile birlikte Türkiye’ye getirdiği School-Wide Positive Behavior Intervensions and Supports programı kapsamında sosyal-duygusal-davranışsal becerilerin gelişimi üzerine eğitim programları ve projeler hazırlamakta,okullarda eğitim ve danışmanlık çalışmaları yapmaktadır. ODGEDER’in kurucularından olan Yıldırım, Milli Eğitim Müdürlükleri ile ortak “Sosyal Uyum” projeleri yürütmektedir. Farklı alanlardaki (oyuncu, dublaj sanatçısı, müzikal sanatçısı vb.) çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdüren Yıldırım, bu sanat dallarındaki dinamiklerini eğitim programlarına aktarmaktadır.

Çalışmalarını, üyesi olduğu Association of Positive Behavior Support – APBS, PBS – Europe, Act-NOW, Turkish & German Initiative, Salzburg Global & British Council kuruluşlarında sürdürmekte, ayrıca bu platformlarda moderatör ve konuşmacı olarak yer almaktadır. 21.yüzyılın temel gereksinimi olan Sosyal Duygusal Öğrenme (Social Emotional Learning) felsefesi temelinde kurguladığı, birikim ve deneyimleriyle biçimlendirdiği eğitim programlarıyla “Education Design College Anaokulu ve İlkokulu”nu kurarak transdisipliner bir eğitim anlayışı ile eğitim yaklaşımlarını geliştirmeye devam etmektedir.

Yıldırım, evli ve 1 çocuk sahibidir.

ekip-liaYuanidiGurun

Lia Yuanidi Gürün

Uzman Psikolog

Lia YUANİDİ GÜRÜN, Fener Lisesinden mezun olduktan sonra lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Kariyerinin ilk 3 yılında özel eğitim alanında psikolog ve eğitim koordinatörü olarak çalışmış, özellikle otizmli çocuklar üzerinde uzmanlaşmıştır. Aldığı birçok eğitimle çocuk gelişimi üzerine çalışan ve kariyerine psikolog olarak devam eden YUANİDİ GÜRÜN, İstanbul Üniversitesindeki Aile ve Çift Terapisi Eğitimini de tamamlamıştır ve bu alanda terapist olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2010 yılında Lale Hazar’ın, Uluslararası eğitim programları ve okul geliştirme programları kapsamında Türkiye’ye getirdiği ve “Sosyal Duygusal Öğrenme” yaklaşımının temel programlarından biri olan School-Wide Positive Behavior Intervensions and Supports’un eğitimini tamamlayıp uygulayıcı sertifikasını alan ilk ekip içinde bulunan YUANİDİ GÜRÜN, programın yurt içi ve yurtdışı eğitim ve seminer faaliyetlerini devam ettirmekte, ayrıca PBS’in İstanbul ve Türkiye genelindeki okullarda uygulanması ve yaygınlaşması üzerine eğitim programları uygulamaktadır.

ODGEDER – Olumlu Davranış Geliştirme Derneğinin bir üyesi olarak, derneğin Suriyeli mülteci ailelerin, çocukların ve gençlerin topluma entegrasyonuna yönelik yürüttüğü projelerde uzman psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Meslekî kariyerini Aile Danışmanı & Çift Terapisti olarak sürdüren YUANİDİ GÜRÜN, Sosyal Duygusal Öğrenme (Social Emotional Learning) felsefesi temelinde Lale Hazar ve Tanju Yıldırım tarafından kurulan “EDC- Eğitimde Dönüşüm Coşkusu Anaokulu”nda tam zamanlı uzman psikolog olarak görev almakta ve kurumun temel felsefelerinden olan Çocuk Koruma Politikası ve Çocuk Dirençliliğini Artırma Programları konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

YUANİDİ GÜRÜN, evli ve iki çocuk sahibidir.

ekip-bilinUcuncuOzogul

Bilin Üçüncü Özoğul

Eğitim Koordinatörü

Bilin Üçüncü Özoğul, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuş; Marmara Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği sertifikası, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü’nden de yüksek lisans derecesi almıştır. 17 yıldır çeşitli kademlerde öğretmenlik ve yöneticilik yapmaktadır.

2010 yılından itibaren Lale Hazar’ın, Uluslararası eğitim programları ve okul geliştirme programları kapsamında Türkiye’ye getirdiği ve “Sosyal Duygusal Öğrenme” yaklaşımının temel programlarından biri olan School-Wide Positive Behavior Intervensions and Supports’un eğitimini tamamlayıp uygulayıcı sertifikasını alan ilk ekip içinde bulunan Üçüncü Özoğul, bu alanda çeşitli görevler almıştır.

Lale Hazar’ın kurucusu olduğu ODGEDER- Olumlu Davranış Geliştirme Derneği’nin Suriyeli mülteci çocukların Türk Milli Eğitim Sistemine entegrasyonunu sağlamak üzere Milli Eğitim Müdürlükleri ile ortak olarak yürüttüğü “Sosyal Uyum” projelerinde de yer alan Üçüncü Özoğul, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında A1 ve A2 düzeyi için hazırlanan ve “İletişimsel Yaklaşım” metodu üzerine kurgulanan “Merhaba Türkçe 1” ve “Merhaba Türkçe 2”nin yazarlarındandır.

Türkçenin ikinci dil olarak öğrenilmesi amacıyla tasarlanarak üretilen setin Suriyeli çocuklara Türkçe öğretme aşamasında uzman ve öğretmen eğitimcisi olarak da görev almıştır.
Üçüncü Özoğul, aynı zamanda öğretmen eğitimcisi, yabancı dil eğitim danışmanı, dil eğitim materyalleri ve program geliştiricisi olarak görev almakta ve EDC Okullarında Yabancı Diller Koordinatörlüğü görevini yerine getirmektedir.

Üçüncü Özoğul, evlidir.

EDC Hakkında

“Karnenin sağ tarafına odaklanan” bir yaklaşımla kendi hayatlarına ve geleceğe yön verecek çocuklar yetiştirmek felsefesini temel alan EDC Okulları, sistemli ve kapsamlı bir dönüşümün öncüsüdür.

Devamı >

EDC Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

EDC Twitter

  • No public Tweets found

İletişim

EDC Okulları 19 Mayıs Mah. Saray Sk No:20 Kadıköy / istanbul
0 216 355 41 41