“Karnenin sağ tarafına odaklanan” bir yaklaşımla kendi hayatlarına ve geleceğe yön verecek çocuklar yetiştirmek felsefesini temel alan EDC Okulları, sistemli ve kapsamlı bir dönüşümün öncüsüdür.
Günümüzde sınav odaklı, çocukların kendi ve hayat gerçeklerini göz ardı ettikleri bir eğitim yaklaşımı mevcut. Aslında araç bir amaç haline gelivermiş. Bu arada kaçan hayatlar, çocukluk, gençlik yılları, temel duygusal ihtiyaçlar, eğilimler, yatkınlıklar hep göz ardı edilmekte.
Neticede iyi işlerde çalışan fakat ne kendine ne ailesine ne de yaşadığı çevreye yeterince faydası olmayan yetişkinler ise devamlı surette bir mutluluk arayışı içinde…

Bir eğitim kurumunun temel misyonu çocuklara amaçlarını, tutkularını, yeteneklerini ve yetkinliklerini keşfetmede yol açmaktır.

“Ancak mutlu ve kendini gerçekleştirebilmiş bireyler yaşam boyu başarıyı yakalayabilir.”

“Sosyal Duygusal Öğrenme”, çocuk ve yetişkinlerin duygularını anlayıp yönettikleri; çevresindekilerle empati kurarak, olumlu ilişkiler kurduğu ve bu ilişkilerin sürekliliğini sağladığı; yaşamda olumlu hedefler koydukları, sorumlu kararlar alarak hedeflerine başarıyla ulaştıkları bir süreçtir.

(Ref :CASEL – Collaborative for Academic,Social and Emotional Learning https://casel.org/)

EDC Okulları olarak biz sosyal duygusal öğrenme odaklı yaklaşımımızla, anaokulundan itibaren adım adım gelişen, yaratıcı, cesur, özgür ve özgün düşünebilen, özgüveni, farkındalığı ve motivasyonu yüksek, edindiği bilgi ve becerileri gerçek yaşama transfer edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Eğitim alanında 44 yıllık bir deneyimle, uluslararası çalışmalarla, farklı program ve yaklaşımlarla eğitime yepyeni bir soluk kazandırmak için hazırız!

EDC Hakkında

“Karnenin sağ tarafına odaklanan” bir yaklaşımla kendi hayatlarına ve geleceğe yön verecek çocuklar yetiştirmek felsefesini temel alan EDC Okulları, sistemli ve kapsamlı bir dönüşümün öncüsüdür.

Devamı >

EDC Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

EDC Twitter

  • No public Tweets found

İletişim

EDC Okulları 19 Mayıs Mah. Saray Sk No:20 Kadıköy / istanbul
0 216 355 41 41